Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

Fakro bēniņu kāpnes

Izmantojot salokāmas Fakro bēniņu kāpnes, var viegli, ērti un droši nokļūt bēniņu telpās. Atšķirībā no stacionārajām kāpnēm, bēniņu kāpnes aizņem maz vietas un finansiālais ieguldījums to iegādei ir salīdzinoši neliels. Kāpnes atbilst augstām tehniskajām un drošības prasībām.

Vietas ekonomija
FAKRO bēniņu kāpnes ir ļoti kompaktas un izmantošanas laikā aizņem nelielu platību. Pēc lietošanas kāpnes saloka uz lūkas vāka, kuru aizverot, tās paslēpjas bēniņu telpā. Tā tiek panākta vietas ekonomija dzīvojamajā telpā.

Viegla montāža
Kāpņu montāža un to garuma pielāgošana telpas augstumam ir vienkāršs un ērts process, kuru ieteicams veikt divatā. Kāpnes ir pilnībā nokomplektētas, un pirms uzstādīšanas nav nepieciešami papildus sagatavošanas darbi.

Ērta apkalpošana
Lūkas vāka atvēršanai un aizvēršanai izmanto apkalpes stieni, kurš ietilpst kāpņu komplektā. Speciāls mehānisms samazina spēku, kurš jāpieliek lūkas vāka atvēršanai. Atsevišķiem modeļiem šāds mehānisms atvieglo arī kāpņu lietošanu.

Papildus aprīkojums
Lai paātrinātu bēniņu kāpņu uzstādīšanu un uzlabotu to lietošanas komfortu, papildus iespējams izmantot dažādus bēniņu kāpņu piederumus.

Garantija
FAKRO bēniņu kāpņu garantija ir 3 gadi.

Kā izvēlēties Fakro bēniņu kāpnes?

Bēniņu kāpnes ir drošs un ērts risinājums nokļūšanai bēniņu telpās. FAKRO piedāvāto modeļu klāsts ir pietiekami liels, lai ikviens varētu izvēlēties sev vispiemērotāko – no koka vai metāla, salokāmās vai šķērveida. Tādēļ pircējam ir iespējams izvēlēties sev piemērotāko modeli atbilstoši vajadzībām un vēlmēm. Visām FAKRO bēniņu kāpnēm ir augsti siltumizolācijas parametri un tās  atbilst normai EN 14975:2007. Šajā aprakstā uzmanību pievērsīsim galvenajām kāpņu īpašībām un atšķirībām.

Izgatavošanas materiāli

Bēniņu kāpnes var būt gan no koka, gan metāla. Koka kāpnes, kas izgatavotas no priedes koka, labi iederēsies mājīgā lauku mājas interjerā. Ja vēlaties, kāpnes var krāsot un pieskaņot interjeram.

Metāla modeļi ir piemēroti biežākai lietošanai, jo tiem ir augsta funkcionalitāte un izturība, līdz pat 200 kg lielai slodzei.

Atvēršanas mehānisms

Bēniņu kāpnes var būt salokāmas, bīdāmas un šķērveida. Lai kādas arī jūs izvēlētos, tās tik un tā neaizņems telpā daudz vietas. Šķērveida sistēma ir laba situācijās, kad telpā nav pietiekami daudz vietas, lai uzstādītu salokāmās kāpnes.

Siltās bēniņu kāpnes

Bieži vien lauku māju bēniņi ir auksti, kas nozīmē, ka kāpņu lūka aizsargā mājokli no aukstā gaisa iekļūšanas dzīvojamās telpās. Kāpnes ar paaugstinātu siltuma izolāciju ir īpaši piemērotas ēkām, kurās ir vērojama būtiska temperatūras starpība starp dzīvojamajām telpām un aukstajiem bēniņiem. Šīs kāpnes raksturo biezāks siltumizolācijas slānis un efektīvāks siltuma caurlaidības koeficients.

Izvēloties kāpņu modeli, jāpievērš uzmanība to stiprībai un stabilitātei. FAKRO kāpņu savienojuma mehānisms un stiprinātās eņģes nodrošina visas konstrukcijas stabilitāti, sānu margas un neslīdošie padziļinājumi pakāpienos padarīs kāpšanu ērtāku un drošāku, un plastmasas uzgaļi uz kāpņu pēdām ne tikai nodrošinās papildu stabilitāti, bet arī aizsargās jūsu mājas grīdu pret skrāpējumiem.

Ugunsizturīgās bēniņu kāpnes

Šīs speciālās bēniņu kāpnes ir ugunsdrošas, tās neļauj ugunij izplatīties ugunsgrēka laikā (atkarībā no kāpņu modeļa ugunsizturība tiek garantēta līdz pat 120 minūtēm). Šāda veida kāpnēm jābūt sertificētām saskaņā ar ugunsdrošības prasībām, un tāpēc tām jābūt izgatavotām no ugunsdrošiem materiāliem. Šo modeļu kāpņu kārbas blīvējums paplašinās temperatūras ietekmē un novērš dūmu iekļūšanu dzīvojamā stāvā

Kam pievērst uzmanību

Plānojot iegādāties bēniņu kāpnes, ņemiet vērā:

  1. Attālumu no griestiem līdz grīdai. Koka kāpnēm var saīsināt pēdējo posmu, samazinot kāpņu garumu. Metāla modeļiem var noņemt vai pievienot segmentu un regulēt augstumu tādā veidā.
  2. Atvēruma lielums. Bēniņu kāpņu izmērus var izvēlēties atbilstoši esošajam atvērumam, vai arī atvērumu speciāli pieskaņot kāpņu izmēram. Lai izvēlētos nepieciešamo kāpņu izmēru, jāzina atvēruma platums un garums, kā arī augstums no grīdas līdz griestiem.
  3. Salokāmā sistēma. Vai būs pietiekami daudz vietas kāpņu segmentu locīšanai, vai arī jāizdara izvēle par labu modeļiem ar šķērveida sistēmu.

FAKRO kāpņu uzstādīšana ir vienkārša un viegli saprotama. Jūs varat to izdarīt bez ekspertu palīdzības. Bēniņi ir svarīga un nepieciešama vieta jebkurai mājai, un to ērti izmantot, vienlaikus rūpējoties arī par drošu nokļūšanu tajos.

Fakro bēniņu kāpnes – koka modeļi

LWS Smart – koka kāpnes, aprīkotas ar pretslīdes rievām uz pakāpieniem, kas palielina to lietošanas drošību. Kāpņu lūkas siltumu izolējošais vāks apšūts ar preskartonu un to var nokrāsot vēlamajā tonī, aplīmēt vai citādi pielāgot telpas interjeram. Šī modeļa maksimālā slodze ir 160 kg.

Bēniņu kāpnēm LWK Komfort, atšķirībā no iepriekšējā modeļa, vienā kāpņu malā ir rokturis. Plastmasas uzgaļi palīdzēs izvairīties no mehāniskiem bojājumiem un skrāpējumiem uz grīdas. LWK modeļa lūku pārsegs ir balts, kas padara to neredzamu uz griestiem. Maksimālā slodze – 160 kg.

Modelis LTK Thermo radīts mājām, kurās ir būtiska temperatūras atšķirība starp bēniņiem un dzīvojamām telpām. Izolētā lūkas pārseguma biezums ir 66 mm, un tas neļaus aukstajam gaisam iekļūt dzīvojamā telpā. Šī kāpnes ir aprīkotas arī ar gumijas kāpņu pēdām, sānu rokturi un neslīdošām rievām. Šī modeļa maksimālā slodze ir 160 kg.

Vēl siltāka versija ir LTK Energy. LTK bēniņu kāpnēm ir divas blīvgumijas, kas nodrošina labāku siltumnoturību. Modelis ir aprīkots ar sānu rokturi, gumijām kāpņu pēdām un neslīdošām rievām, baltu lūkas vāku, kā arī iztur 160 kg lielu svaru.

Koka bēniņu kāpnes LWT Thermo – īpaši energotaupīgs kāpņu modelis. Tam ir trīs blīvgumijas, kas izolē lūkas vāku 80 mm biezumā, tāpēc aukstais gaiss no neapsildāmajiem bēniņiem neietekmē dzīvojamo stāvu. Komplektā plastmasas kāpņu pēdas. Lūku vāks ir balts.

Fakro bēniņu kāpnes – metāla modeļi

Metāla kāpnes ir paredzētas biežai lietošanai un ir izturīgākas par koka kāpnēm.

Bēniņu kāpnes LMS – salokāmās bēniņu kāpnes ar metāla pakāpieniem. Kāpņu lūka ir izgatavota no priedes koka un tās siltumizolējošais vāks apšūts ar preskartonu, ko iespējams nokrāsot vai citādi pielāgot interjeram. Kāpņu pēdas, pakāpieni ar rievām, maksimālais svars – līdz 200 kg.

Ja telpā nav vietas salokāmām kāpnēm, jo tās atlocītā stāvoklī aizņem pārāk daudz vietas, tad iesakām pievērst uzmanību modelim ar šķērveida sistēmu – LST. Šo kāpņu pakāpieni sabīdās S burta veidā kā “akordeons”, tādējādi neaizņemot telpu, kas ir ļoti ērti, ja ir maz brīvas vietas. Šī modeļa lūkas vāks ir energoefektīvs, baltā krāsā. Modeļa augstumu var regulēt, nemainot kāpņu dizainu. Maksimālā slodze 200 kg.

Ugunsdrošo bēniņu kāpņu LSF  lūka ir izgatavota no ugunsizturīga materiāla, un tā kalpo kā barjera uguns izplatības mazināšanai ugunsgrēka laikā: blīvgumijas ap tās perimetru augstās temperatūrās paplašinās un ierobežo dūmu nokļūšanu blakus telpā. Cinkotajam tēraudam, no kura izgatavots šis modelis, ir augsts ugunsizturības parametrs. Kāpnēm ir šķērveida locīšanas sistēma, un tā var izturēt līdz 200 kg.

Ja jūsu mājā ir augstie griesti, tad pievērsiet uzmanību modelim LMP. Mājokļos ar griestu augstumu no 300 līdz 366 cm var uzstādīt salokāmās kāpnes ar apsildāmu lūku vāku, kas aprīkots ar margām un pakāpieniem ar pretslīdēšanas rievām. Bloķēšanas mehānisms, kas atvieglo kāpņu atvēršanu un aizvēršanu. Maksimālā slodze 200 kg.

Fakro bēniņu kāpņu montāžas instrukcija

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop